«ماه نشان» منطقه هدف جدید محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان/ تعداد مناطق طرح آبادانی و پیشرفت به ۲۹ رسید با امضای تفاهم نامه با استاندار زنجان انجام شد؛

«ماه نشان» منطقه هدف جدید محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان/ تعداد مناطق طرح آبادانی و پیشرفت به ۲۹ رسید

معاون بنیاد مستضعفان و مدیرعامل بنیاد علوی، از اضافه شدن منطقه محروم «ماه نشان» در استان زنجان به مناطق هدف طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان خبر داد.

ه گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، محسن منصوری با اعلام این خبر در تشریح جزئیات اضافه شدن یک منطقه هدف دیگر به مناطق هدف طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان اظهار کرد: به دنبال سفر اخیر رئیس بنیاد مستضعفان به استان زنجان و مذاکره با استاندار و مسولان استانی زنجان، تفاهم نامه ای منعقد شد که بر اساس آن، شهرستان ماه نشان به عنوان منطقه هدف طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان در استان زنجان انتخاب شد.

مدیرعامل بنیاد علوی ادامه داد: در حال حاضر بنیاد مستضعفان در ۱۸ استان و ۲۸ منطقه محروم کشور مستقر است و برنامه های محرومیت زدایی را در کنار مردم و دولت در این مناطق به اجرا در می آورد که با اضافه شدن منطقه محروم ماه نشان در استان زنجان، تعداد مناطق هدف طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان در سراسر کشور به ۲۹ منطقه در ۱۹ استان رسید.

وی گفت: با انعقاد این تفاهم نامه، تیمی از سوی بنیاد مستضعفان در منطقه مستقر خواهد شد و برنامه های محرومیت زدایی و توانمندسازی را برای اجرا در این منطقه طراحی خواهد کرد.

به گفته منصوری، برنامه های محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان در مناطق هدف طرح آبادانی و پیشرفت، طی یک دوره ۳ تا ۵ سال خواهد بود.

مدیرعامل بنیاد علوی خاطرنشان کرد: برنامه های محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان در حوزه های زیرساختی و عمرانی، آموزشی، اشتغال، وام های قرض الحسنه، سلامت و … خواهد بود و در فاز نخست، بنیاد علوی با شناسایی ۵۰ روستای پرجمعیت و محروم منطقه ماه نشان، طرح های محرومیت زدایی و توانمندسازی خود را اجرایی می کند.

انتهای پیام/